IMPORTANT SITES


The Office Of Supreme Leader

The Office Of President


Kerman Governor Data Base

LIST

برگزاری دوره آموزشی کمک های اولیه در مرکز فنی و حرفه ای بردسیر
Thursday, 04 August 2016 06:19
There are no translations available.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، دوره آموزشی کمک های اولیه ویژه کارکنان و کارآموزان مرکز فنی و حرفه ای شهید طیاری بردسیر برگزار شد.در این دوره آموزشی 22ساعته کمک های اولیه و امداد و نجات که توسط خانم بخشک مربی هلال احمر اجرا شد، شرکت کنندگان با نحوه واکنش به وضعیت های اضطراری تهدید کننده زندگی آشنا شدند.

این دوره از طریق مجموعه ای از مطالب توسعه اطلاعات، افزایش مهارت و تمرین سناریوهای واقعی بر مراقبت های اولیه تمرکزدارد تا اطمینان حاصل شود که شرکت کننده ها اعتماد به نفس لازم را در توانایی های خود برای کمک رسانی در موقعیت های اضطراری خواهند داشت. این دوره بر روی افزایش اعتماد به نفس افراد غیر متخصص در کمک رسانی و افزایش تمایل برای پاسخگویی در زمان های اضطراری پزشکی تمرکز دارد. شرکت کنندگان مراحل ساده ای را که باید برای مراقبت های اضطراری دنبال کنند آموزش دیدند و مهارت های کاربردی در محیط آموزشی بدون استرس را تمرین کردند.

 
مدیرکل دیوان محاسبات استان کرمان: کار آموزش فنی و حرفه ای مقدس است/مدرک دانشگاهی تضمین شغل نیست
Thursday, 04 August 2016 04:05
There are no translations available.

مدیرکل دیوان محاسبات استان گفت: فعالیت آموزش فنی و حرفه ای کاری مقدس است و بدون توانمندی نیروها، توسعه استان معنایی ندارد.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، داریوش فخرایی که در دیدار با مدیرکل فنی و حرفه ای استان سخن می گفت با تاکید بر لزوم توسعه آموزش های مهارتی در جامعه ، افزود: سربازان توسعه استان اکنون درون گهواره اند و باید با تقویت آموزش های فنی و حرفه ای، اصلاح سیستم آموزش و پرورش و آموزش عالی، جوانان با خلاقیت و کارآفرینی در جهت رشد و توسعه کشور گام بردارد.

وی تصریح کرد: پیشنهاداتی مبنی بر هزینه درآمدهای فنی و حرفه ای در خود مجموعه، آموزشی محسوب شدن آن و ایجاد ردیف اختصاصی بودجه در برنامه ششم ..

Read more...
 
فرماندار بردسیر: تنها راه حل معضل بیکاری آموزش های فنی وحرفه ای است
Wednesday, 03 August 2016 09:57
There are no translations available.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل اموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، کارکنان مرکز فنی و حرفه ای شهید طیاری بردسیر بمناسبت هفته ملی مهارت با فرماندار شهرستان دیدار کردند. در این جلسه مهندس صادقی فرماندار بردسیر تنها راه حل معضل بیکاری را آموزش های فنی و حرفه ای بیان کرد و گفت: این آموزش ها اقتصاد را از رکود نجات خواهد داد

وی با تقدیر از تلاش های فنی و حرفه ای تصریح کرد: توسعه بخش اقتصادی حاصل نیروهایی است که در سازمان‌های فنی و حرفه‌ای به مهارت آموزی مشغول هستند و نباید از نقش ارزشمند این افراد در جامعه غافل شد.مهدی محمود آبادی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای بردسیرنیز ضمن گرامیداشت هفته ملی مهارت و تبریک به اعضای خانواده فنی و حرفه ای گفت: فنی و حرفه ای با مهارت آموزی می تواند اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور برساند .

 
آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در روستاها افزایش می‌یابد
Wednesday, 03 August 2016 06:00
There are no translations available.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، معین باقری در نشست خبری اظهار داشت: بهترین شاخص در اقتصاد مقاومتی شهرستان کوهبنان، اقتصاد در روستاهاست تا زمینه توانمند شدن بیشتر روستائیان فراهم شود.وی افزود: در صدد هستیم در راستای تولید بیشتر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در روستاها افزایش دهیم تا آنان با فنون روز دنیا آشنا شوند‌.

باقری با اشاره به ضایعات کشاورزی عنوان کرد: 25 تا 35 درصد محصول ما در زمان برداشت محصول ضایع می‌شود و این امر عاملی در کاهش درآمد و تولید است و البته آموزش موثر واقع می‌شود.وی ادامه داد: در بحث پدافند غیرعامل نیز...

Read more...
 
آموزش آئین همسرداری در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان
Tuesday, 02 August 2016 08:30
There are no translations available.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداهر کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، حجت الاسلام حیدری کارشناس مشاوره اسلامی سازمان تبلیغات در نشست آئین همسرداری در این اداره کل به تشریح مسائل زندگی همسران از دیدگاه اسلام و روانشناسی نوین پرداخت.

وی گفت: از دیدگاه اسلام مرد و زن داری تفات هایی هستند که اگر به آنها توجه نکنند در زندگی دچار مشکل می شوند چنانکه حیات روانی زن در توجه مرد است و مرد نیز نیازمند حفظ اقتدار و تکیه گاه بودن در خانواده است به همین منظور مرد مدیر خانواده و زن مدیر خانه محسوب می شود. وی افزود: مردان کلی نگر و زنان جزیی نگر هستند و باید مردان جمله دوستت دارم و زنان جملاتی مانند به شما افتخار می کنم، لطف میکنی و..را به شوهران خود زیاد بگویند تا دوام زندگی ها بیشتر شود. حجت الاسلام حیدری تصریح کرد: در زمینه رفتار با کودکان هم بایستی نرمخویی و رفاقت و احترام به یکدیگر در خانواده را مبنا قرار دهیم

 
امضای تفاهمنامه همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان و بنیاد علوی
Sunday, 31 July 2016 13:10
There are no translations available.

altبه گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، تفاهمنامه همکاری اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان و موسسه بنیاد علوی به نمایندگی از بنیاد مستضعفان به منظور توسعه پایدار و توان افزایی جوامع محلی در طرح آبادانی و پیشرفت شهرستان قلعه گنج به امضا رسید.

بر اساس این تفاهمنامه در جهت تسهیل همکاری و مشارکت دو طرف به منظور آموزش مهارت های فنی و حرفه ای به جامعه هدف در راستای پروزه توان افزایی طرح ابادانی و پیشرفت شهرستان قلعه گنج، خدمات آموزش فنی و حرفه ای به منظور تقویت معیشت روستاییان توسعه خواهد یافت.

از اهداف مهم این تفاهمنامه، شناسایی و آموزش افراد واجد شرایط به منظور زمینه سازی و توسعه رویکرد اقتصاد مقاومتی در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله)٬افزایش مهارت و....

Read more...
 
صعود همکار مرکز جیرفت به چهارمین قله بلند ایران
Sunday, 31 July 2016 07:40
There are no translations available.

به گزارش روابط عمومی وامور بین الملل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای ا ستان کرمان، فرامرز سالاری همکار مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان جیرفت به مناسبت هفته ملی مهارت به قله هزار راین به ارتفاع 4561 متر بعنوان چهارمین قله بلند ایران وبلند ترین قله استان کرمان صعود کرد.

گفتنی است: این کوهنورد جیرفتی قبل از این به قلل مرتفع ایران صعود نموده است.

 
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات: تصویب مجدد کمیته آموزش مهارتی در مجلس
Sunday, 31 July 2016 04:48
There are no translations available.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تصویب مجدد کمیته آموزش مهارتی در این کمیسیون در دوره جدید خانه ملت خبر داد.به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در حاشیه مراسم اختتامیه نخستین نمایشگاه ملی مهارت و اشتغال استان کرمان، از تصویب مجدد کمیته آموزش مهارتی در این کمیسیون خبر داد.

محمدمهدی زاهدی با اشاره به  لزوم توسعه آموزش های مهارتی در مدارس و دانشگاه ها تصریح کرد: آموزش های فنی و حرفه ای عاملی مهم در توسعه کشور و ایجاد اشتغال پایدار در جامعه است.وی از خدمات و تلاش های آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای در راه اندازی نمایشگاه بزرگ مهارت تقدیر و بر لزوم راه اندازی مکانی دائمی برای فروش(گزارش تصویری)...

Read more...
 
برگزاری جلسه هم اندیشی آموزش فنی و حرفه ای و اداره اماکن رفسنجان
Wednesday, 03 August 2016 04:40
There are no translations available.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، جلسه هم اندیشی و هماهنگی جهت رفع مشکلات آموزشگاههای آزاد رفسنجان، با حضورمسئولین فنی و حرفه ای و اماکن در محل اداره اماکن شهرستان برگزار گردید .

در این جلسه مسائلی از قبیل تغییر مکان آموزشگاه، شعبه دوم آموزشگاه، اقدام به تغییر نام آموزشگاه و آموزش های غیر مجاز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مصوب گردید که 1- افرادی که دارای یک جواز کسب میباشند برای دومی باید حتما یک مباشر (مدیر داخلی) معرفی نمایند.2- بعضی از نام ها مانند نام ائمه اطهار و نیز نام های لاتین باید عوض شود.3- آموزشگاههای غیر مجاز بعد از تذکرات شفاهی  و کتبی توسط فنی و حرفه ای به اماکن معرفی شوند تا اماکن پیگیر آنها شود.

 
برگزاری نماز وحدت به میزبانی مرکز آموزش فنی و حرفه ای بافت
Monday, 01 August 2016 09:58
There are no translations available.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، بمناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی، نماز وحدت به میزبانی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بافت در مسجد صاحب الزمان (عج) این شهر برگزار شد.

در حاشیه این مراسم که با حضور مسئولین ادارت، نهادها و اقشار مردم برگزار شد، علیرضا سلاجقه رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای بافت ضمن تبریک هفته ملی مهارت بر لزوم همگرایی همه دستگاهها در توسعه و ترویج آموزش های مهارتی تاکید کرد.در این مراسم از تلاش های خانم موسی احمدی در طول مسئولیت ؟آزمون و سنجش مهارت مرکز فنی و حرفه ای شهرستان تقدیر بعمل آمد.

 
بازدید مسئولین شهری رفسنجان و برگزاری نماز وحدت در مرکز آموزش فنی و حرفه ای
Sunday, 31 July 2016 09:18
There are no translations available.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان، بمناسبت هفته ملی مهارت و روز کارآفرینی، رئیس و اعضای شورای شهر در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای رفسنجان با تقدیر از فعالیتهای انجام شده در این مرکز، نماز وحدت را با همراهی روسای ادارات شهرستان در محل نمازخانه این مرکز اقامه کردند.

خادم الحسینی رئیس شورای شهر رفسنجان ضمن تقدیر و تشکر از فعالیتهای کارمندان و مربیان مرکز از این ارگان به عنوان ارگانی نا شناخته یاد نمود و نیاز به تبلیغات در زمینه آشنایی بیشتر مردم با رسالت های مراکز آموزش فنی و حرفه ای...

Read more...
 
مدیرکل برنامه‌ریزی سازمان فنی و حرفه‌ای در کرمان: سهم بخش خصوصی در آموزش‌های مهارتی برنامه ششم توسعه
Sunday, 31 July 2016 06:23
There are no translations available.

مدیرکل برنامه‌ریزی، نوسازی و توسعه فن‌آوری اطلاعات سازمان فنی و حرفه‌ای گفت: از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی برای مهارت‌آموزی در کشور حمایت می‌کنیم و در برنامه ششم توسعه سهم بخش غیردولتی افزایش پیدا می‌کند.عزت‌الله اردشیری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در کرمان در حاشیه بازدید از نمایشگاه دستاوردهای آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استان کرمان اظهار داشت: معنی اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد درون‌زا و این که از ظرفیت‌های داخلی کشور برای توسعه استفاده شود.

وی افزود: اگر قرار است این اقتصاد درون‌زا اتفاق بیافتد باید از ظرفیت‌های بخش غیردولتی استفاده و این بخش فعال شود.

مدیرکل برنامه‌ریزی، نوسازی و توسعه فن‌آوری اطلاعات سازمان فنی و حرفه‌ای کشور با تشریح سیاست‌های این سازمان در تحقق اقتصاد مقاومتی..

Read more...
 
ورزش همگانی بمناسبت هفته ملی مهارت و کارآفرینی در اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمان
Thursday, 28 July 2016 08:26
There are no translations available.